Pod názov Elettra sa radia elektrické verzie modelov Fiat.

Panda Elettra

Dvojmiestne auto Fiat Panda Elettra bolo predstavené už v roku 1990, so snahou využiť elektrický pohon na maximum. Batérie zabrali miesto zadných sedadiel a tiež nejaké miesto určené pre DC motor s výkonom 19 bhp(14 kW) ovládaný cez klasickú spojku a prevodovku. Tieto opatrenia výrazne zvýšili váhu auta a to až na 1150 kg, čo predstavovalo 450 kg zvýšenie oproti štandardnému modelu Panda. Zároveň si zvýšenie hmotnosti vyžiadalo spevnenie nápravy a posilnenie bŕzd. Neskoršia revízia priniesla zvýšenie výkonu na 23.8 bhp (17.7 kW) a zníženie váhy, aj keď stále bola podstatne tažšia ako pôvodná Panda.

Fiat Panda Elettra 1990

Fiat Panda Elettra 1990, zdroj: wikipedia.org

Cinquecento Elettra

V rozpätí rokov 1992-1996 Fiat vyrábal verziu modelu Cinquecento s podtitulom Elettra. Auto bolo ponúkané s tradičným oloveným akumulátorom alebo s Nikel-kadmiovým akumulátorom. Bol schopný prejsť vzdialenosť 100 resp. 150 km. Elletra využívala 2 sady akumulátorov, jedna bola umiestnená v oblasti motora, druhá pod zadnými sedadlami, kde nahradila palivovú nádrž. Jej cena bol veľmi vysoká, no napriek tomu si dokázala získať popularitu v Taliansku, Francúzsku a Švajčiarsku.

Iné verzie

Do tejto kategórie sa dajú zaradiť aj ďalšie vozidlá. Na elektrický pohon jazdí Fiat Seicento Elettra a elektrická verzia Fiat 500.