Je to štvordverový sedan, jedna z verzií Fiatu Palio, typovo patrí medzi mini autá a je primárne určené pre trhy rozvojových krajín. Model je veľmi podobný Fiatu Albea.

Fiat Siena

zdroj: wikipedia.org

Produkuje sa v mnohých krajinách, konkrétne v Brazílii, Argentíne, Turecku, Poľsku, Indií, Južnej Afrike, Číne , Iráne a Vietname a tiež je vyrábaný pod licenciou v Severnej Kórei ako Pyeonghwa Hwiparam.

Výrobu prvýkrát spustili v roku 1996 v Brazílii pod názvom ‘178 Project’ Fiat Palio, pričom na výber bola široká paleta motorov Fiasa a FIRE(benzín) s objemom od 1.0L až do 1.6L.

V roku 2001 podstúpil model prvú úpravu, ktorou prešli zadná aj predná časť exteriéru ale auto dostalo aj úplne nové interiéry. Taktiež boli preň dostupné nové motory 16V FIRE 1.0L a 1.2L.
V Turecku a Číne bola pridaná do výroby aj prevodovka typu SpeedGear.

Ďalšia séria bola uvedená v roku 2004. Auto opäť dostalo nový predok aj zadok a interiéry. Brazílska verzia bola prvou z rady, ktorá dostala 4 airbagy, dažďové senzory, parkovacieho asistenta a ďalšie doplnky, aj keď treba povedať, že pre brazílsky a juhoafrický trh sú to zbytočne drahé prvky, ktoré mali skôr marketingový efekt. Ponuka motorov v Južnej Afrike sa pohybuje od 1.3L FIRE 16V vrátane nového typu 1.4L FIRE 8V. V Brazílii bol najlepší model vybavený Flexfuel verziou 1.8L Powertrain 8V motora s výkonom 112 hp(84kW) s benzínovým pohonom a 114 hp(85kW) s alkoholovým pohonom(etanol). V Mexiku sa vozidlo vyrába pod názvom Fiat Sedan a je dostupný s 1.8L GM Powetrain motorom.

V roku 2008, Fiat urobil zatiaľ poslednú zmenu a predstavil novú, v poradí štvrtú radu Fiatu Siena. Výrazná zmena nastala hlavne na prednej časti, ktorá sa prvý raz výraznejšie odlíšila od modelu Palio. Vyrába sa hlavne v Betime v Brazílii a Córdobe v Argentíne v prevedeniach 1.0L 8V, 1.4L 8V TetraFuel(4 odlišné typy pohonu) a 1.8L 8V, ktoré poskytujú flexibilitu pre juhoamerický trh, keďže sa v týchto regiónoch vo výraznej miere využívajú alternatívne palivá(biopalivá). V roku 2011 prišla do výroby aj športová verzia Siena Sporting 1.6L 16V vybavená automatickou prevodovkou.

Nanjing Fiat Perla(1.7L) je auto predstavené v roku 2006 na Auto Guangzhou Motor Show, založená na platforme Chinese Fiat Siena, ktorá rovnako ako v európe vyrábaná Albea však má viaceré prvky odlišné od materského Fiatu Siena.

Parametre

Dĺžka 4 135 mm
Šírka 1 634 mm
Výška 1 425 mm
Rázvor 2 373 mm
Prevodovka manuálna 5-stupňová, manuálna 6-stupňová, speedgear
Motor široká ponuka od 1.0L do 1.8L s rôznym typom motoru, záleží od daného výrobného regiónu

videá:

http://www.youtube.com/watch?v=3rwwNb9Czl8